Elamusreisid koguvad aina rohkem populaarsust

Foto: (CC) Damon Nofar / Pixabay

Enamus kujusid, muuseume, platse ja losse on sarireisijatel juba nähtud. Mis edasi? Aeg on elamusreiside käes. Wris Reisibüroo juhatuse liikme Aili Kägu sõnul on eestlaste seas kasvanud nõudlus selliste reiside järele, mis pakuvad unikaalseid kogemusi ja elamusi. Populaarsust on kogumas ka reisid, mis pakuvad võimalust tegeleda meelepärase harrastusega või viivad osalema konkreetsele üritusele.

Aili Kägu hinnangul on eestlased võrreldes varasemate aastatega muutunud reisides seiklushimulisemaks ning eelistavad üha enam aktiivseid tegevusi. „Suurenenud on reiside osakaal, mis pakuvad eksootilist kultuurielamust, adrenaliinirohket seiklust või viivad ürgsesse loodusesse. Samuti on kasvanud huvi reiside vastu, mis pakuvad võimalust tegeleda meelepärase hobiga või viivad osalema huvipakkuvale üritusele,“ ütles Kägu.

Kägu sõnul on populaarsust kogumas ka fännireisid ehk reisid, mis viivad kaasa elama suurvõistlustele ja seal võistlevatele sportlastele. „Fännireiside populaarsuse taga on mugavus, et kõik vajaliku saab ühest kohast – transpordi, majutuse, piletid üritusele, abi kohapealses logistikas ning muudes jooksvates küsimustes. Spordisõbra ülesandeks jääb vaid üritust nautida,“ ütles Kägu.

Fännireise korraldatakse Kägu sõnul vastavalt sellele, milline spordiala on parajasti populaarne või millisel alal on meie sportlased paistnud silma edukate esinemistega. „Oleme viinud fänne tippmaratonidele ja vormelietappidele. Praegu on eestlaste seas väga populaarne võrkpall, kus meie koondisel on olnud edukas hooaeg. Koostöös Eesti Võrkpalli Liiduga oleme vollesõprade rõõmuks kokku pannud ka spetsiaalse fännipaketi Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, et sõita ühiselt kaasa elama meie koondise mängudele,“ ütles Kägu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.