"Suur jõgi" - Leena alguses ja lõpus

Täna esilinastunud "Suur jõgi" on tegelikult kaheosaline film. Esimeses osas käiakse ära Leena lätetel Baikali lähistel, teises osas aga Leena deltas, mis on peaaegu sama suur kui Eesti ja kus kaardist pole suurt abi. Vahepeal mööda jõge eriti ei käidud.

4400-kilomeetrine Leena nende kahe filmivõttekoha vahel on aga kohati kuni 30 km lai. Algab kõik ühest väikesest mägijärvest. Suudmes pressib jää lühikest suve avades kokku uued saared, järved ja jõeharud ja nii ongi igal aastal tekkinud täiesti uus kaart, mille järgi orienteeruda.

Taigas käib huvitav tööjaotus, saame teada. Seedrimänsak peidab seedriseemned kuni 30 000 erinevasse peidukohta, igaühes mõnikümmend seemet. Vöötorav (kes sai oma vöödid, kui karu üle selja tõmbas, räägib legend) aga paneb seedrimänsaku varud pihta ja veab puujuure alla peidikusse, kus on mitu kilo väärt kraami. Siis aga tuleb karu ja ajab vöötorava varud nahavahele, et talveks rasva koguda. 

Filmi teises osas Leena deltas filmitud lumekakud põhjustasid aga kõige suurema naerupahvaku esilinastuse publiku hulgas:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.