Rooma

Broneeri Internetist: hotellid Roomas.


Maailm seisab - siin on veebikaamerapildid meile kõigile tuntud, kuid inimtühjadest paikadest

Praegu on suur osa maailma tuntud turistisihtkohti inimtühjad - paljudes riikides on trahvi või kriminaalkaristuse ähvardusel keelatud põhjuseta välja minna. Kuid veebikaamerad näitavad neist kohtadest otsepilti edasi.

Siin on mõned kaamerapildid karantiini pandud maailma tuntud turistikohtadest.

Sama hea kui villamajutus - Rooma Termini raudteejaama juures akveduktide all asub Emona Aqueductus

Rooma akveduktide ja Termini raudteejaama lähedal asuv väike hubane hotell Emona Aqueductus**** ongi nii mõnus, kui reklaampiltidelt tundub, ainult et natuke kulunum.

Kuid siiski paistab olevat see neljatärnihotell üks neist headest peatuskohtadest mõneks päevaks Roomas peatudes – eriti siis, kui tuled lennukiga ja lähed rongiga kuhugi edasi või vastupidi. Lennujaamast toob rong Leonardo Express otse raudteejaama, sealt edasi saab aga rongiga igale poole Itaaliasse – nii lähemale kui kaugemale.

Hotelliarvustus: Mõnus pesake Via Principe Amedeol Roomas

Tore hotellike RomAntica asub Via Principe Amedeo ja Via della Gioberti nurgal. Nimi on kahemõtteline: see tähendab antiikset Roomat ja samas ka romantikat. Aadressi järgi siis Via Principe Amedeo 77c. Kohe selle hotellikese kõrval on ka kaks selle konkurenti, millest üks kuulub RomAnticaga samasse hotelliketti.

Hotellike asub Rooma pearaudteejaama Roma Termini läheduses, kohas, kust läheb läbi Anagnina metrooliin, kust rongid viivad maale ja Fiumicino lennujaama. Seega on tegu väga käidava kvartaliga, mis asub Rooma ajaloolises Cello orus.

Raamatuarvustus: Rooma reisijuht

Sellest on nüüd enam-vähem 18 aastat, kui viimati sai Roomas käidud. On huvitav lugeda, mis siis Roomas selle aja jooksul on muutunud ja mis liivlaste vanema Kaupo visiidi ajast ikka samaks jäänud. Aarne asetas lugemiseks lauale paksu, soliidselt kõvakaanelise "Rooma reisijuhi", mis selle kahtepidi ekskursiooni aitas läbi teha.

Loomulikult - üks kultuuriline reisiraamat, mis kohalikke hotelle ja söögikohti pikalt ei tutvusta, vaid rohkem ajalugu ja kultuuri mainib, peabki olema paks. Sest neil pikkadel lennu- ja bussireisidel jõuab kõik selle läbi lugeda. Ja vajalikesse kohtadesse järjehoidjad ning märkused panna. Lennufirmad küll oma pagasikaalude ja lisatasudega tahavad sundida pigem e-raamatut lugema, aga vana hea paber on ikka veel mugavam, kuigi ilmselt mitte enam kauaks.

Muidugi algab kõik Palatinusel, ühel seitsmest Rooma künkast, linna loonud emahundist ja legendist, mille iga giid infoahnetele turistidele Rooma-ekskursiooni esimestel minutitel alati ette vuristab. Ega ei saa ka raamatuski sellest ümber, kasulik on see uuesti meelde tuletada. Samas võib esimest korda Roomaga tutvuv turist jääda natuke abituna edasi lugema - kust ma peaksin alustama, kuhu sammud seadma ja millise teekonna valima? Kaarti raamatust ei leia. Mingi muu reisijuht peab ka näpus olema, kui linna avastama minna.

Giid: nädalavahetus Roomas

Itaalia, RoomaEsimene päev

hommik
- Veneetsia väljak (muuseum Palazzo Venezias)
- Rooma Foorumi ja Kolosseumi varemete külastus
pealelõuna
- Piazza di Spagna (kuulsad trepid)
- Trevi purskkaev
- Piazza Colonna, Piazza di Pietra (linnaväljakud), Pantheon (üks paremini säilinud antiikseid ehitisi)
- Piazza Navona (S. Agnese kirik)

Rooma: iseseisva reisi võlud

 Itaalia, RoomaLinke:

Päevaleht, Vojaaž, 1994.

Kaido Einama

Odav bussireis Euroopasse on mõnus. Kohati isegi mõnusam, kui tippklassi kõigi mugavustega reis. Eriti, kui sattuda mõnesse turistide metropoli, näiteks Roomasse. Sellisel juhul ei piisa organiseeritud ühiskülastustest tähtsamate vaatamisväärsuste juurde. Liigne organiseeritus reisil on isegi ebameeldiv, sest paratamatult on tekkinud mitmesugused tavad ja reeglid, kuidas üht või teist vaatamisväärsust välismaalastele esitatakse (et ikka kõik aru saaksid ja tekiks mingi stereotüüp). Turist "vormitakse" mingi standardi järgi.

Asu Rooma teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.