Uudistekoguja

8. novembrist avab USA piirid 33-le riigile, sealhulgas Euroopa Shengeni riikidele ja Eestile

10 tundi 21 minutit ago
8. novembrist avab USA piirid 33-le riigile, sealhulgas Euroopa Shengeni riikidele ja Eestile wher2go 17.10.2021 01:12

Alates 8. novembrist lubab USA valitsus praeguse seisuga riiki kõik Shengeni viisaruumi riikidest pärit sisenejad ja veel seitsme riigi kodanikud, kuna USA-s on koroonaviiruse seis piisavalt hea ja ka neist riikidest näib olevat turvaline reisijaid sisse lasta. Päris niisama siiski riiki kõik ei pääse.

8. novembrist pääsevad riiki täielikult vaktsineeritud kodanikud Shengeni viisaruumi riikidest (sealhulgas Eestist) ja Ühendkuningriikidest, Brasiiliast, Hiinast, Indiast, Iraanist, Iirimaalt, Läuna-Aafrikast. 

wher2go

Tupenurmest läbi Tussi metsa Munnimäele. Veidrate nimedega kohad Eestis: mida seal teha ja näha saab?

1 päev 1 tund ago
Eestis on tõeliselt väekaid ja punastama panevaid kohanimesid, mida viisakamad suud ei taha väljagi öelda. Siiski tuleb mõne nime puhul oma tõekspidamised ümber hinnata — siivutud mõtted, mis neid nimesid lugedes tekivad, on ainult lugeja enda peas. Algupäraselt tähendavad need hoopis muud. Samas on meil ka välismaalt laenatud või niisama huvitavaid nimesid, mis samuti tähelepanu väärivad. Vaatame mõned huvitavamad näited üle. Kas oled nendes kohtades ise käinud?

EOÜ teeb laupäevasest juubelikonverentsist ülekande

1 päev 17 tundi ago

Sajandat aastapäeva tähistav Eesti Ornitoloogiaühing korraldab 16. oktoobril teaduskonverentsi "100 aastat Eesti lindude heaks", mida saab ülekande vahendusel jälgida ka veebis. Teaduskonverents "100 aastat Eesti lindude heaks" toimub 16. oktoobril kell 11.00–15.30.

Looduskalender

Hooaja linnurände kulminatsioon Põõsaspeal

2 päeva 1 tund ago

Pikalt puhunud lõunakaart tuuled andsid järele ja tuul keera kolmapäevaks põhja. Pikalt paigal püsinud rändlinnud ei jäänud ootama vaid siirdusid rändele.

Kolmapäeva varavalgest kuni hilisõhtuni loendasid vaatlejad ligi 200 000 rändurit. Selline arvukus kinnitab, et tegu oli viimase veerandsaja aasta kolme parima vaatluspäeva hulka kuuluva rändevaatlusega.

Looduskalender

Sisserändajate elu Eestis | Celal Türgist: teil võib olla raha või suured majad, aga kui teil ei ole vabadust, ei saa te hästi elada

2 päeva 17 tundi ago
Reisijuht avaldab koostöös Eesti Pagulasabiga sarja lühifilme sisserändajate elust ja kohanemisest Eestis. Filmide eesmärk on tuua eestlastele lähemale ja saada paremini tuttavaks nendega, kellega elame kõrvuti, kuid kelle lood jäävad tihti kaugeks ja võivad teadmatuse tõttu tekitada umbusku ja võõristust.

Hiirteaeg

2 päeva 23 tundi ago

Milliseks kujuneb tänavune hiireaasta näitab sügis sest ilmade külmenedes sätivad pisinärilised endid hoonetesse ja tegevusjäljed suvemajades on juba nähtavad.

Eesti viieteistkümnest elutsevast hiireliigist on koduhiired (nende elutsemine jääb rohkem inimasustusega piirkondadesse) ja kaelushiired need peamised, kes inimestele meelehärmi valmistavad.

Teised hiireliigid jäävad talvisel ajal oma peamistesse elupaikadesse metsa ja põldudele ning vaid mõned üksikud neist võivad vahel hoonetesse eksida.

Looduskalender

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.