Uudistekoguja

PAKI REISIKOHVER TARGALT | Vaata, mida võtta ja mida jätta

11 tundi 57 minutit ago
Meil kõigil on tulnud ette, et üks hetk avastame, kuidas kohvrisse ei mahu miski ära. Või avastame hoopis reisilt tagasi tulles, et pooli asju ei läinud vajagi. Siin on mõned mõtted, miks inimesed võtavad liiga palju asju kaasa ja mõned soovitused, mida ei tasu kaasa võtta.
Karl-Martin Idol

Loodusajakiri 2017-07-20

12 tundi 50 minutit ago
Vaatame koos peatoimetaja Kristiina Viironiga üle ajakirja Eesti Mets suvenumbri mõned olulisemad lood. Näiteks tuleb juttu Rail Balticust nii trassile jääva talu omaniku kui ka looduskaitseeksperdi silmade läbi, intervjuust Hiiumaa metsanaise Aira Tossuga, Linnumäe loodustalust, Eesti grillsöe tootjate muredest, korvipunujast Priit Retsepast ja mõnel teemal veel.
admin

VIDEO: Metskitsedel jooksuaeg

13 tundi 29 minutit ago

Metskits on 2017 aasta loom, seetõttu käisin uurimas ,kuidas Eesti metskitsedel pulmade pidamine läheb ja pean tunnistama, et õhtu oli elamusterikas.

Töölt koju sõites oli kindel teadmine ,et täna lähen metskitsi filmima - küsimus jäi, et kuhu minna?

Looduskalender

Masters from the Rijksmuseum on KLM World Business Class wines

14 tundi 39 minutit ago

The organisers – Activin Wine Group, the Rijksmuseum and KLM – welcomed a number of journalists to the museum to mark this unique collaboration between KLM and the Rijksmuseum. Among the paintings on the labels are Johannes Vermeer’s “The Milkmaid” and Rembrandt van Rijn’s “The Syndics”. The masterpieces depicted on the wine labels are on display in the Rijksmuseum.

The Rijksmuseum Amsterdam is the Netherlands’ leading historical art museum, taking visitors on a journey through famous Dutch art and historical treasures; from the Middle Ages to Mondriaan. In June 2017, the museum welcomed its 10 millionth visitor since it reopened in 2013 following a full renovation. KLM is partner in transport to the Rijksmuseum.

The five wines originate from leading vineyards such as Boschendal (South Africa) and Lapostolle (Chile). With these unique wine labels, KLM hopes to whet the appetites of its World Business Class passengers for Dutch culture and to encourage them to visit the Rijksmuseum, where they can marvel at the actual paintings.

 

Prangli mõne tunniga - kiire matkateekond saarel

1 päev 1 tund ago
Prangli mõne tunniga - kiire matkateekond saarel wher2go 19.07.2017 22:00

Kui aega on napilt, näiteks mõni tund (nii nagu oli Looduse Omnilaevaga teel Aksilt Kerile), ei jõua saarel just palju vaadata. Samuti on igapäevane praami Wrangö liin selliselt sätitud, et ühe päevaga saarel ära käies ongi just parasjagu nii palju aega, et teha üks väike tiir koos restoranipeatusega sadama lähedal.

Siiski saab ka mõne tunniga olulisemad kohad nähtud, et järgmine kord põhjalikumalt tagasi tulla.

Esimene peatus - Kelnase sadam. Siin seisab kai ääres ka kunagine Prangli põhiline ühendaja mandriga - postipaat Helge.

wher2go

Vaibla linnujaam tähistab 30. sünnipäeva

1 päev 2 tundi ago

Laupäeval, 5. augustil tähistab Vaibla linnujaam 30 aasta möödumist tegevuse algusest.

Vaibla linnurõngastusjaam asutati Võrtsjärve põhjakaldale 1987. aastal ornitoloogi Heinrich Veromanni eestvedamisel ning linnujaamas on linde rõngastatud aastatel 1987-1993, 2001-2008 ja taas alates 2015. aastast. Püügihooaeg kestab Vaiblas tavaliselt juuli keskpaigast augusti teise pooleni.

Looduskalender

Matk Nõmmeveskilt Valgejõele ja tagasi

1 päev 3 tundi ago

Nõmmeveskilt võib, nagu paljudest teistestki kaunitest paikadest, teele asuda kõigi nelja ilmakaare suunas. Suur RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla jõuab Nõmmeveskile ida poolt ja läheb edasi Viru raba suunas, siinkirjeldatud matkateekond läheb aga Valgejõe kallast pidi ülesvoolu ehk Valgejõe külani ja tuleb algusse tagasi ka. Ehk siis Nõmmeveskile võib oma transpordivahendi jätta ja samasse kohta naasta. 

Looduskalender

Kesksuve kohta on ilm endiselt jahe

1 päev 7 tundi ago
Täna tuleb veel vihmahoogusid, kuid neid on eelmistest päevadega võrreldes märksa harvemalt ja need kestavad lühemat aega. Põhja poolt saabunud õhumass on kesksuve kohta jahe, plusspoolele saab kanda vähehaaval nõrgeneva tuule.

USKUMATU | Singapuris saad osta auto müügiautomaadist

1 päev 12 tundi ago
Me kõik teame Coca-Cola logoga müügiautomaate, millest saab osta nii karastusjooki kui ka snäkke. Mõni sisaldab suurt valikut, teine väikest, aga kokkuvõttes on asi lihtne – paned raha automaati, vajutad nuppu ja saad oma soovitud joogi või snäki. Kujutagem nüüd ette, et sama on võimalik luksusautodega.
Toimetas Karl-Martin Idol

SALAJANE | Eksklusiivseimad ja lihtinimesele suletud kohad maailmas

1 päev 13 tundi ago
Võid olla rikas ja kultuurne ning reisida igal pool, kuid sellele vaatamata on kohti, mille uksed jäävad suletuks. Kohti, kuhu ei pääse ka rikkad ja ilusad. Need on kohad, kuhu saab vaid käputäis väga hoolikalt valitud inimesi. Vaata järgi, millised on need kõige saladuslikumad kohad maailmas.
Toimetas Karl-Martin Idol

Teadus.ee nr 197

1 päev 23 tundi ago

juht.mõte

Kehvad poeedid teeb veelgi kehvemaks see, et nad ei loe muud kui poeete (nagu kehvad filosoofid loevad ainult filosoofe), kuna tegelikult saaksid nad suuremat kasu hoopis mõnest botaanika- või geoloogiaraamatust. Meid rikastab vaid meie oma erialast kaugete erialade külastamine. See kehtib muidugi vaid neis valdkondades, kus võimutseb mina.

E. M. Cioran (1911–1995), prantsuse-rumeenia kirjanik

suve.kool

teadus.ee suvekool „tõde ja õigus“ toimub 26.-27. augustil Käsmu meremuuseumis

Looduskalender