Uudistekoguja

Näitus, mida tasub külastada: ukrainlased viivad Eesti maailma ja toovad maailma Eestisse

21 tundi 3 minutit ago
Pärnu maanteel asuv Disaini- ja Arhitektuurigalerii püüab kinni iga mööduja pilgu oma seest paistva intensiivse värvikusega. Väikese galerii kunstitöödest õhkub nii palju sära ja ilu, et kohale jõudnud Eesti hallis sügises lihtsalt tuleb sealt haarata endale killuke helgust ja soojust. Kunstnikud on ka ise kohal ja saate jagada nendega oma muljeid või tutvuda Tallinnaga teise nurga alt.
Thea Karin

Droonihäiring – kuidas kaitsta lindu?

23 tundi 7 minutit ago

Droonide lennutamine meelelahutuseks on levinud: nendega filmitakse, pildistatakse, lennutatakse lusti pärast nii asulates kui ka looduses. Kui näiteks lennujaamade lähistel ja elamupiirkondades on ohutuse tagamiseks ja häiringute tõttu drooni lennutamine reguleeritud, siis looduskaitse seisukohalt on droonindus suhteliselt vaba ning kohati on vaid igaühe sisemine eetikanorm see, mis sunnib piirama loomade häirimist.

Looduskalender

43. NÄDAL 19.10.2020.- 25.10.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

1 päev 1 tund ago

Sügisene Männikjärve raba

Nädal algas külmade ilmadega.

Esmaspäevast kolmapäevani kõikus keskmine õhutemperatuur 1,5…3,3 kraadini, mis on sama aja vaatlusaastate (1922-2019) keskmisest 1…3 kraadi võrra külmem. Teisipäeva ja kolmapäeva vahelisel ööl (juba enne keskööd) langes minimaalne õhutemperatuur Jõgeval -2,1 kraadini, mis oli selle sügise esimene tugev (<-2 °C) öökülm siinkandis. Kell kaks öösel hakkas juba vihma sadama ja kolmapäeva hommikuks tõusis termomeetrinäit kolme soojakraadini.

Looduskalender

Sel nädalal avatakse väga kaua oodatud uus Berliini lennujaam

1 päev 12 tundi ago
Sel nädalal avatakse väga kaua oodatud uus Berliini lennujaam wher2go 26.10.2020 22:25

24. oktoobril, ööl vastu 25. oktoobrit vahetati Berliini Schönefeldi lennujaama rahvusvaheline IATA kood SXF uue vastu - BER tähistab nüüd Schönefeldi külje alla ja sellega osaliselt kokku ehitatud uut Berliini põhilennujaama Brandenburgi. Aastakümneid veninud ehitus on lõpuks valmis saanud. Laupäeval avatakse lennujaam avalikuks kasutuseks.

wher2go

Võta ette reis läbi võluvate Baltimaade!

1 päev 16 tundi ago
Võta ette reis läbi võluvate Baltimaade! wher2go 26.10.2020 18:40

(Sisuturundus)

Koroonaviirus on teinud reisimise 2020. aastal kohati peaaegu võimatuks, kuid siseturism on olnud väga populaarne. Kaugemate Euroopa sihtkohtade ja sihtkohtade asemel saab reisisihtkohtadena kasutada läheduses asuvaid Balti riike: Eestit, Läti ja Leedut.

wher2go

Sukelpartide sügisränne - sõtkad

1 päev 23 tundi ago

 

Sõtkas      Bucephala clangula

 

Enam kohatavad sügisrände aegsed sukelpartide liigid saavad tänasega tutvustatud. Loo lõpus leiad ka haneliste ja ujupartide tutvustused. Meil jääb üle veel tutvustada sügisrännul olevaid kosklaid.

Looduskalender

Kaheksa Eesti filmi, mis aitavad reisinälga kustutada (või tekitavad seda hoopis juurde)

1 päev 23 tundi ago
Ajal, mil paljud ootavad jätkuvalt lennufirmade järel, et tühistatud piletite eest kompensatsiooni saada, on kindlam reisida ekraani vahendusel. Õnneks on ka Eesti filmitegijad kas omakeskis või koostöös teiste riikidega oma teoseid purki püüdnud ka võõrastel maadel. Nii saab aimu välisriikide eluolust ja inimestest. Järgnevalt väike inspireeriv assortii sügisõhtute sisustamiseks.
Madle Timm

Loodusajakiri 2020-10-22

2 päeva 12 tundi ago
Ajakirja Horisont 5. numbris kirjutab etnoloog ja sotsiaalantropoloog Aimar Ventsel etnilistest konfliktidest Kasahstanis. Kutsusime Aimar Ventseli saatesse külla, et lahti rääkida, kuidas on Kasahstanist kujunenud väga paljurahvuseline riik ning mis rahvustesse suhtuvad kasahhid soosivalt ja kelle peale vaadatakse kui külalistele. Saadet juhib Tiiu Rööp.
admin

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.