Uudistekoguja

Koroonajärgne Naissaar: kus kõik on?

12 tundi 21 minutit ago
Koroonajärgne Naissaar: kus kõik on? Kaido Einama 08.08.2020 23:52

Nii nagu igal suvel, sõidab ka koroonajärgselt Naissaarele mitu laeva. Reisijutud.com proovis järgi, kas midagi on meretagustes reisides sel aastal muutunud. Midagi oli tõesti.

Reisi hommikul selgus, et Piritalt väljub kuni 200 reisijat mahutava "Monica" asemel hoopis kuni 42 reisijat mahutav "Elina". Seega on saarele minejaid vähem. Ka paar päeva hiljem oli näha, et Piritalt läks välja "Elina".

Samas pole siseturistil sellest midagi. Väike seltskond laeval lubab hoida distantsi ja teistest eemale. Ruumi on laialt.

Kaido Einama

Linnuvaatlusvõistluse "Iga kuu uus list!” - juulikuu kokkuvõte

1 päev ago

Klubi Estbirding korraldab sellel aastal linnuvaatlusvõistlust “Iga kuu uus list!”, mille eesmärgiks on igal kuul näha või kuulda võimalikult palju erinevaid linnuliike. Osalemise eelduseks on oma linnuvaatluste talletamine mõnda üldkasutatavasse loodusvaatluste andmebaasi (nt PlutoF). 

Juulis nägid osalejad kokku 227 erinevat linnuliiki.

Kõige enam liike said möödunud kuul kirja Uku Paal (197  liiki), Mariliis Paal (193  liiki) ja Rein Kalmus (177 liiki).

Looduskalender

Valvik - aasta sammal

1 päev 1 tund ago

 

Harilik valvik      Leucobryum glaucum

 

Tänavuse aasta samblaks valitud harilik valvik kuulub Eesti punase raamatu ohualtite liikide nimistusse, olles meil ainsana kasvav valvikuliik.

Looduskalender

Nädalavahetus Kaunases: kuidas kõike jõuda?

2 päeva 19 tundi ago
Nädalavahetus UNESCO disainilinnas, mis on tulvil modernistlikku arhitektuuri, tänavakunsti, isuäratavaid aroome, inspireerivaid loodushääli ja muusikat, on käeulatuses. Sel suvel tervitab Kaunas oma külalisi kaunimana kui eales varem, olles valmistanud ette suure hulga kaunastilisi kogemusi. Küsite, mis on kaunastika? See on kui fantastika, kuid veelgi parem. Kaunasesse pääseb hõlpsalt rongi, bussi, auto või isegi laevaga. Ja siis …

Alanud vähipüügi hooaja teave

2 päeva 19 tundi ago

Alanud vähipüügihooajal väldi jõevähile ohtlike haiguste ja võõrliikide levitamist

Augusti lõpuni võib kalastuskaardi alusel jõevähki püüda. Asurkonna hea seisundi säilitamiseks tuleb pärast vähipüüki desinfitseerida mõrrad või natad ning püütud isendeid mitte ümber asustada.

Looduskalender

Avasta kodumaa võlusid: süsta- ja rabamatkal näed Eesti looduse ilu täiesti uue pilguga

2 päeva 21 tundi ago
Eriolukorrast alguse saanud sotsiaalne distantseerumine ja suurem rõhk tegevustele vabas õhus loovad ideaalsed võimalused Eesti looduse avastamiseks. Kuna distantsilt töötamine ja suhtlemine on jätkuvalt aktuaalne, tekib järjest suurem vajadus kolleegide ja sõpradega aeg-ajalt midagi ka füüsiliselt koos teha, et suurendada meeskonnatunnet ja tunda rõõmu ühisest tegutsemisest.

Mida Serbiast kaasa osta? Viis meenet, mis on iseloomulikud just sellele riigile

3 päeva ago
Kuigi reisimine on hetkel raskendatud, tuleks peale Covid-19 viiruse hajumist seada sammud taas Euroopasse puhkusele. Läbinud kriisiperioodi, soovib iga inimene reisida veidi odavamatesse riikidesse ning Serbia on jätkuvalt just üks neist riikidest, kus kohapeal viibimine ja puhkuse nautimine mahub just kindlasti iga reisihuvilise eelarvesse. Samuti on suveniirid väga odavad ja kui kohvris veel ruumi, saab sinna mahutada just neid pisikesi erilisi kingitusi kodustele.
Anni Pea

Loodusajakiri 2020-08-06

3 päeva 1 tund ago
Ajakirja Eesti Loodus augustinumbri tähelepanu keskmes on Eesti looduskaitse: lugeda saab ülevaadet meie looduskaitse 110 aasta pikkusest ajaloost; Läänemaa loodushoiu minevikust; pärandkoosluste majandamisest; võimalustest, kuidas muuta elektriliine lindudele ohutumaks; Eesti ühiselulistest herilastest; nahkhiirte rännetest; intervjuud Tiit Maraniga ja paljust muustki. Saates on külas Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk. Saadet juhib Tiiu Rööp.
admin

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.