Uudistekoguja

Algab iga-aastane talilindude loendus

1 päev 1 tund ago

Reedel, 15. novembril algab iga-aastane maismaa talilindude loenduse hooaeg. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loendust tegema nii kogenud linnutundjaid kui ka uusi huvilisi. Talve jooksul on linde vaja loendada kolmel korral enda valitud piirkonnas ja rajal. Esimene loendusperiood on 15.–28. novembrini. Vaatleja peab tundma talilinde hääle ja välimuse järgi. Loenduseks tuleb valida umbes 10 km pikkune rada, mis võib kulgeda läbi erinevate maastike.

Looduskalender

Tokyo on hubane nagu Eesti väikelinn

1 päev 5 tundi ago
Pärast Jaapani pealinnas veedetud nädalat võin öelda, et Eestist kümme korda suurema elanike arvuga Tokyo on väga kodune megapolis, millest jäid enim meelde puhtus, viisakus ja vaikus.
Einar Ellermaa

Loodusajakiri 2019-11-14

1 päev 5 tundi ago
Ajakirja Eesti Loodus novembrinumber on fookustunud keskkonnahoiule, kuid käsitlemist leiavad teisedki teemad: saab lugeda nii öösorri pesakaamerast kui Islandi linnuriigist, samuti tamme-kirjurähnist. Saates on külas rähnitundja, MTÜ Loodusajakiri vastutav väljaandja Riho Kinks.
admin

Kaks kuud Mehhiko metsas lindudega

1 päev 5 tundi ago

On selle aasta 10. juuni. Läbisin mõni minut tagasi Tallinna lennujaama turvakontrolli ja ootan nüüd reisi esimest lendu. Kokku saab neid olema neli: Tallinnast, Varssavist, Amsterdamist, Dallasest Cancuni. 18 kg kaalunud matkakott reisib ilma minuta esmalt Amsterdami ja sealt edasi Cancuni. Käsipagasisse mahutasin kõik fotovarustuse, arvuti, akupangad jms, mistõttu kaalub käsipagas tõenäoliselt rohkem, kui lubatud. Õnneks seda ei kontrollita. Kui lennates või lendude vahel tekib aega, saan teha veidi eeltööd nii lindude kui ka hispaania keele vallas.

Looduskalender

Miks loodusesse paigaldatud kaamerad on pilditud?

1 päev 19 tundi ago

 

Kõigepealt vabandame vaatajate ees, sest lootsime kaamerastriimide katkestusele kiiremat lahendust.

Hetkeseis on selline, et peame rakendama uue edastusplatvormi. Kui kiirelt nimetatu meil õnnestub, näitab aeg, kuid hilissügis on nende tööde teostamiseks igati sobiv, kuna loodusest ülekantavat hetkel napib.

Looduskalender

SUUR JÄRELTULIJA | Enamik Põhja-Korea vaatlejaid arvas, et lõpp on lähedal. Aga nad eksisid

2 päeva 2 tundi ago
Avaldame katkendi Helios kirjastuselt äsja ilmunud raamatust "Suur järeltulija. Hiilgava Seltsimehe Kim Jong Uni taevalikult täiuslik saatus." Täna, 13. novembril kl 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes ka raamatu teemal vestlusõhtu. Räägitakse nii Kim Jong Unist kui ka Põhja-Koreast üldisemalt. Vestlusõhtul vestleb ajakirjanik Einar Ellermaa Raivo Varega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.