Uudistekoguja

Petserimaa väike ime

4 tundi 52 minutit ago
Mõned rasked piisad kukkusid madalast hallist taevast, justkui oleks keegi kusagil meie saatust ette aimates paar pisarat poetanud, kui me mööda Vereteed Petseri kloostri peaväljaku äärsete kirikute poole tormasime.“Viimased inimesed lubame koobastesse kell 16,” kandis tuul meieni kloostri väravas seisnud ja aeglaselt-aeglaselt kassipoega silitanud munga rahulikud sõnad, nagu oleks meie käsutuses kogu maailma aeg.Tegelikult oli meil vaid kaks minutit, et jõuda ühest kirikuseinast avaneva ukseni, mille kohal kiri: “Sissekäik Jumala poolt loodud koobastesse”.
Silvia Pärmann

Nädal algab vihmahoogudega

20 tundi 22 minutit ago
Tsükloni tagalas põhjakaarde pöördunud tuul toob homse päeva jooksul Eestimaale uuesti jahedamat õhku. Ilmateenistuse teatel kaasnevad õhumassi vahetusega ka vihmahood.

Pandora on avatud - Orlandos saab alates eilsest külastada Avatari maailma

1 päev 2 tundi ago
Pandora on avatud - Orlandos saab alates eilsest külastada Avatari maailma wher2go 28.05.2017 14:26

Alates eilsest, 27. maist 2017 avati Orlandos Avatari maailma teemapark "Walt Disney World's Pandora: The World of Avatar". Fännide esimesed muljed on positiivsed. Erinevalt möödunud kümnendite parkidest on seal ohtralt kasutatud LED paneele, laserprojektoreid ja virtuaalreaalsuse efekte.

Teemapark asub Disney Animal Kingdomi teemapargis, pileti hind on seal 99 dollarit. 

Sissepääsu juures on hiiglaslik hõljuv kalju, nagu filmiski oli näha. tegelikult on rippuvate väätide vahele muidugi ära peidetud ka tugistruktuurid, aga eemalt näeb välja piisavalt ehtne.

wher2go

Kolm Venemaa avastamata pärlit, kuhu tahaksid sel suvel puhkama sõita

1 päev 5 tundi ago
Tallinn ja Peterburi pole kunagi varem olnud ühendatud nii hästi kui sel suvel, lisaks loendamatutele bussiliiidele alustas Nordica Tallinnast Peterburi lendamist üle-möödunud nädalal ja Venemaa suurim siselendude lennufirma Rusline tegi avareisi 22. mail. Mõlemad firmad plaanivadki jääda aastaringselt lendama ja kahe lennufirma peale kokku lubatakse nädalas kuni 28 lendu nädalas. Peterburist on nii rongi, busside kui Rusline’i siselendudega aga ülimugav avastama minna kirevat ja külalislahket Venemaad.

MINU METS: kuidas puud metsast ära tuua?

1 päev 9 tundi ago

Me võime raie kavandamisel lähtuda kuitahes õigeist põhimõtteist ja jätta kasvama kuitahes hästi valitud puid, kuid järelemõtlematu ja hoolimatu väljavedu võib muuta selle kõik olematuks. Tulemuseks on vigastatud puud, purustatud pinnas ja alustaimestik, maha rullitud ning sodiks trambitud järelkasv.

Seepärast on välja veo õige ettevalmistamine, õige väljaveoviisi valik, õige tehnika ning korralik järelevalve hädavajalikud asjad. Mitte mingil juhul ei tohi alustada raiet, mõeldes, et kui saan puud langetatud, küll nad kuidagi metsast välja ka saab.

Looduskalender

Diginomaadi päevaraamat: Internetijaht ja paradiisisaared

1 päev 22 tundi ago
Üha populaarsemaks muutuv asukohast mitte sõltuv eluviis pole ka eestlastele uudiseks. Neid rändureid võib nimetada mitmeti – diginomaad, digitaalne rändur, digirändur, digitaalne nomaad – leia ainult enda jaoks meeldivaim. Järjest rohkem inimesi veedab pikad talved soojemas kliimas ning teeb samal ajal tööd. Kuna hea internetiühendus on jõudnud Kagu-Aasiasse siis tihti eelistatakse just seda kanti – Tai või Malaisia saared, Indoneesia, Filipiinid või miks mitte Kambodža, on tihti digitaalsete nomaadide lemmikpaikadeks. Hea kliima, odav majutus ning suurepärane toit teevad olemise vägagi toredaks, kirjutab Travely.ee