Uudistekoguja

FOTOD │ Kolm pisikest ja pilkupüüdvat ratastel suvekodu, millega matkama minna

2 tundi 38 minutit ago
Nüüd, kus privaatsus ja isoleeritus on saanud meie igapäevaseks osaks, tuleb ka reisimine enda jaoks ümbermõtestada ja vältida rahvarohkeid kohti. Kõige targem on kodus püsida, kuid ohutult Eesti kauneid maapiirkondi ja loodust avastada pakub head vaheldust tubasele elule. Eriti kui teha seda täiesti koduväärses haagises nelja seina vahel. Leidsime mõned ägedad lahendused, millega oleks ju vahva mööda kevadist Eestimaad ringi vurada?

KEVAD PÄRNUS | Suvepealinna mänguväljakutel ja rannas käib vilgas elu

16 tundi 43 minutit ago
Kaunid kevadilmad on toonud Pärnu tänavatele jalgratturid ja värsket õhku nautivad pered. Ka rannas on varasemast palju rohkem rahvast liikvel — enamus pärnakaid näitavad eeskuju, kuidas turvaliselt väljas liigelda ja peavad piirangutest lugu liikudes kahekaupa ja hoides püüdlikult distantsi. Paraku leidub aga ka neid, kes oma lapsi liumäele aitavad ja olenemata keelavatest siltidest mänguväljakutel toimetavad.

NB! Kätte on jõudnud tuleohtlik aeg

21 tundi 29 minutit ago

Maastikupõlengute arvu kiire kasv viimastel nädalatel viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Päästeamet kehtestab tuleohtliku aja kogu Eesti territooriumil alates 27. märtsist.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul tuleb looduses lõket tehes või grillides olla äärmiselt ettevaatlik, sest isegi väike eksimus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed.

Looduskalender

VIDEO | Tallinnast on saanud kummituslinn — vaata nukralt lummavaid kaadreid inimtühjast vanalinnast

23 tundi 22 minutit ago
Kuigi väljas on ilusad kevadilmad, vaatavad videoklipist vastu nukralt tühjad tänavad - ka hotellide, poodide ja muidu vilgaste restoranide ees on aeg justkui seisma jäänud. Raekoja plats ei ole vist iialgi olnud nii tühi kui praegu. Oleme edasi tublid ja püsime praegu kõik ilusti kodus, et saaksime võimalikult kiiresti taas oma argitegevuste juurde naasta! Vaata lummavaid kaadreid allolevast videost!

Vaatame Eesti loodusrekordeid - XXXII osa

1 päev 2 tundi ago

Rekord nr. 109. Pikla kotkarekord.

Ühest punktist on vaadeldud Eestis merikotkaid 66 lindu ning see rekord sündis 13. märtsil 2016. Pärnumaal Luitemaa looduskaitsealal Piklas.

Kevadised tuuled ja püsiva jääkatte lagunemine olid kogu jää kokku pakkinud Pärnu lahe suudmeala ümbruses. See aga sundis ilmselt pea kõiki merejääd poegimiseks kasutavaid selle piirkonna hall- ja viigerhülgeid viimast jäävõimalust kasutama. Kevadine kotkaste rändeaeg ja suur hulk hülgeid ühes piirkonnas jääl seletab seda, miks selline erakordselt suur hulk kotkaid Pärnu lahe piirkonda kogunes.

Looduskalender

Meie sookurgede rännuteed ja päeviku teine osa

1 päev 22 tundi ago

Viimaste päevade jooksul on toimunud taas mõned sündmused meie saatjatega sookurgede rändes.

Sookurg Loode, kes saabus 11.03 Kaliningradi oblastisse ning tegi seal pikema rändepeatuse, läks 23.03 kell 10:32 liikvele ning maandusid peale 250 km läbimist kl 17:50 Adzes külas Lääne-Lätis. Vahepeal tehti ka lühike, 35 minutiline peatus Leedus.

Looduskalender

Loodusajakiri 2020-03-26

2 päeva 1 tund ago
Stuudios on külas Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt, kaasas ajakirja värske, märtsi-aprilli number, millest saab lugeda nii seljaajutraumade võimalikust ravist; veekriisist; linnaloomade sugulisest valikust; Schrödingeri kassi paradoksist kui ka Vepsamaast; samuti intervjuud Eesti kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivi juhi Risto Järvega. Saadet juhib Tiiu Rööp.
admin

TOP 5 | Kui reisile ei saa, siis rända virtuaalselt Youtube’i parimate reisikanalitega!

2 päeva 2 tundi ago
Kuigi praegu vaevleb terve maailm karmides piirangutes ja enamus meist on sulgunud koduseinte vahele, ei keela keegi unistada järgmistest reisidest ja põnevatest sihtkohtadest. Toome teieni oma lemmikud YouTube'i reisikanalid, mis viivad rändama kõige uskumatumatesse paikadesse. Ammuta inspiratsiooni ajaks, mil koroona on seljatatud ja kui saab taaskord ette võtta mõne fantastilise reisi!

Fotokonkurss „Metsik linn“

2 päeva 23 tundi ago

Juba traditsiooniks saanud Loodusfestivaliga käsikäes fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas.

Tänavu kuuendat korda toimuva festivali fookuses on digitaalsed võimalused, mis aitavad avastada loodust senisest paremini. Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. 

Looduskalender

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.