Uudistekoguja

12. NÄDAL 18.3.2019.-24.3.2019. Jõgeval ja selle ümbruses

9 tundi 10 minutit ago

Lumikellukeste õienupud avanesid

Oli varakevadine aeg muutlike ilmadega.

Päikesepaiste vaheldus sadudega. Aegajalt sadas vihma hulka tahkeid sademeid.

Kolmapäeva hommikuks tekkis ajutine lumikate, mis juba keskpäevaks kadus. Nädala sademete summaks kogunes 18mm, mis moodustab märtsikuu vaatlusrea keskmisest ligi 60%.

Päevased termomeetri näidud tõusid enamasti õhus üle viie kraadi. Kõige soojem oli ilm neljapäeval, kui maksimaalne õhutemperatuur küündis kaheksa kraadini.

Looduskalender

Kuus lihtsat nippi, kuidas veel soodsamalt reisida

9 tundi 52 minutit ago
Kuus lihtsat nippi, kuidas veel soodsamalt reisida wher2go 26.03.2019 11:29

Aprillis ja mais sagenevad eestlaste reisid Euroopa suurlinnadesse, kus kevadine päike paistab peajagu kõrgemalt kui kodus. Reisisihtkohana on Euroopa aga kevadel oma hooaja tipus, mis tähendab reisijale tavapärasest ka märksa krõbedamaid hindasid. Raha24 makse- ja laenuosakonna juht Aljona Mets toob välja kuus lihtsat nippi, kuidas hoida oma reis kenasti eelarves.

wher2go

Loodusajakiri 2019-03-21

10 tundi 51 minutit ago
Ajakirja Horisont märtsi-aprilli number on keskendunud keskajale Eestimaal: lugeda saab nii Tallinna algusest kui keskaegse Tartu esimesest aastasajast; kohaliku kulinaaria tähtedest ning Michel Sittowi emast, aga ka Dannebrogi legendist. Ajakirja tutvustab Helen Rohtmets-Aasa.
admin

Loodusajakiri 2019-03-14

10 tundi 51 minutit ago
Ajakirja Eesti Loodus märtsinumber keskendub võõrliikidega seotud probleemidele: lugeda saab tulnukliikidest Läänemeres; euroopa naaritsa käekäigust Hiiumaal; eksootiliste lemmikloomadega reisimisest; pukspuuleedikust – uuest võõrliigist Eestis ja paljust muustki. Ajakirja tutvustab Toomas Kukk, Eesti Looduse peatoimetaja.
admin

Väikesel linnul noodid kõrged, suurel madalad

12 tundi 13 minutit ago

Linnulaul on loodusmaastiku lahutamatu osa. Kuna peaaegu kõik linnuliigid kasutavad laulu (või muid häälitsusi) omavahelises suhtluses, on alust arvata, et laul on kujunenud mitmete keskkonna ja liikide omaduste põhjal. Kuigi laulvaid linde on looduses palju – värvulised, kellest suur osa on laululinnud, moodustavad poole linnuliikidest - on linnulaulu kujunemist keerukas uurida; piiravaks on eelkõige liikide laulude heakvaliteediliste salvestiste nappus.

Looduskalender

Kes täna hommikupoolikul Linnulauluraadios esinesid?

1 päev 1 tund ago

Leevikeste vaikset laulu me varsti enam ei kuule, kui linnud pesitsema siirduvad.

25.märtsi hommik ca 5.20- 9.40, seejärel  tuul järsult tugevnes ja linnulaulu jäi vähemaks.

Ilm oli nö varakevadine, päeval rabistas lumekruupe ja tahkevõitu sademeid, õhtul sai maapindki korraks valgeks.

 

Keda siis kuulda oli:

suur-kirjurähn

laululuik

hallpea-rähn (trummeldamine)

musträhn

puukoristajad (vastamisi kahel territooriumil)

kaelustuvi

käblik

hanede tagasiränne jätkub

rasvatihane 

Looduskalender

Vaata, kas said kaasa: 12 väikest asja, mille tihti koju unustad, kuid mis teevad elu reisil hulga kergemaks

1 päev 6 tundi ago
Tead küll seda tunnet — asjad on pakitud, tõenäoliselt rohkem kui vaja, istud juba autos või rongis või lennukis ja voilà! Midagi olulist jäi ikka maha. Enamasti on see midagi väikest (jumal hoidku neid, kes muidugi ühe väikese raamatu suudavad maha unustada), mida saab sihtkohas juurde osta, kuid lisasamm ja kulu on see sellegipoolest.
Madle Timm

Kolm korda kolm New York Citys

1 päev 8 tundi ago
Ameerika Ühendriigid on olnud juba aastaid üks eestlaste lemmikumaid kaugsihtkohti. Olgu selleks Miami kuumad rannaliivad, Los Angelese kuulsuste allee, Colorado mäed või sipelgapesa New York. Sinna minnakse nii ostlema, sugulastele külla, perepuhkusele kui ka automatkale.

Märtsi neljas nädal. Hanerohkus

1 päev 11 tundi ago

Eesti on nüüd selgelt kaheks jagatud, lõunas on kevad täies jõus, aga põhjarahvas veel ootusärevuses. Linnud käivad aegajalt seda piiri kompamas, aga tulevad esimese lobjaksajuga tagasi.

Eelmise nädala vaieldamatult kõige olulisem loodussündmus oli esmaspäeva lõunane vikerkaar taevas ja kõrvulukustav kõuekärgatus sellestsamast lumepilvest, millele kevad oma uhke vikerkaaretriibu maalis.

Looduskalender

Klaara neljas muna

2 päeva ago

 

Kodukakk      Strix aluco

 

Alustuseks munemise kuupäevad on: 16, 19, 22. ja 24. märts.

Alates 21-st kuupäevast on emaslind Klaara õhtu ja öö jooksul paar korda vaid lühiajaliselt pesapakust lahkunud, aga konte peab ju sirutama.

Looduskalender

Linnulauluraadio alustab

2 päeva 2 tundi ago
Stereoheliga ülekannet oleme mitmete erinevate võimalustega katsetanud tänaseks pea aasta jagu. Hetkel käivitame testversiooni, lootuses, et erilisi tagasilööke tehnika osas ei tule (koputame kolm korda vastu puud). Ülekande parendamiseks meil mõtteid jagub, vaatame millega hakkama saame?
Looduskalender

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.