Kõik, mida pead teadma välismaal reisimisest

Foto: Pixabay.com

(Sisuturundus)

Murevaba puhkuse tagamiseks investeeri enne eksootilisesse sihtkohta suundumist veidi aega ettevalmistustesse, et kõik sujuks.

Uued võõrad paigad võivad olla lõputult põnevad, kuid ka kohati hirmutavad ja segadust tekitavad. See aga ei pea siiski nii olema! Selle kontrollnimekirjaga saad veenduda, et oled rahaliselt hästi ette valmistatud, korralikult reisikohvri pakkinud ja reisiplaanid on sujuvalt paigas.

Pane pass valmis ja kontrolli, kas vajad ka viisat

Tõenäoliselt ütles juba reisikorraldaja seda, et kõik on passi ja viisaga korda aetud, kuid enne kodust lahkumist peaksid ikkagi veenduma, et viisa ja pass on tõesti olemas. Passi saamine võib võtta kaua aega, seega ei ole mõtet hakata seda taotlema viimasel hetkel enne väljalendu. Planeeri oma lennud ja majutus aegsasti ning veendu, et passiga on kõik korras. Enamasti nõutakse rahvusvaheliste lendude ja hotellide broneerimisel ka passi numbrit.

Skanni oma passist identifitseerimisleht ja hoia selle koopia alles. Üht koopiat võib hoida pereliige või usaldusväärne sõber, teist aga kanna reisil olles kaasas rahakotis. Selle võiks endaga alati kaasa võtma, sest mõnikord hoiavad hotellid peatumise ajal passi enda käes, et kindlustada öömaja eest tasumine ja kaitsta varguste eest.

Kontrolli kindlasti, millised sihtriigid nõuavad enne külastust passi esitamist. Samuti võib osutuda vajalikuks viisa hankimine olenevalt kohapeal viibimise ajast.

Planeeri oma rahaasju

Kui unistad täiuslikust puhkusest, muretse ka selle pärast, et saaksid seda endale lubada. Levinud on eksiarvamus, et ainuke viis puhkuse eest tasumiseks on pikendada krediitkaardi limiidi tasumist või koguda raha mitu kuud ette.

Enne välismaale minekut saa reisilaenu. Reisi- või puhkuselaenu puhul saab võtta tagatiseta laenu, et katta reisikulud ja puhkusel viibides vajaminevad kulud. Tavaliselt võimaldavad pangad või finantsasutused reisilaenu taotleda internetist.

Reiside rahastamise võimalused on nii mugavad, et ei peaks tundma end piiratuna ja oma hädavajalikku puhkust mitte nautima lihtsalt raha hetkelise puudumise tõttu. Tasudes oma reisi eest kindla perioodi jooksul, võib minna oma unistuste puhkusele planeeritust varem.

Pea meeles, et laenuga kaasnevad ka kohustused ning seetõttu peab see olema läbimõeldud otsus. Laena vastutustundlikult, arvestades oma võimalusi!

Reisikindlustus on kohustuslik!

Reisijate suurim hirm välismaale reisides on see, et mis saab siis, kui saan vigastada või jään haigeks? Ravikulud võivad tekkida igal ajal, seega on oluline teada, kuidas neid katta. Arstiabi saamine välismaal võib olla kulukas ja mõned tervishoiuteenuse osutajad võivad nõuda ettemaksu.

Küll aga on võimalik neid kulusid ja isegi kiirabiga kaasnevaid reisikulusid katta reisikindlustusega, kui kindlustus sisaldab on erakorralise meditsiini hüvitisi. Reisikindlustusega on võimalik ka koju saada, kui oled sihtkohas viga saanud või haige ja ei saa kohapeal ravida.

Paki kergelt ja väldi ülepakkimist

On üsna tavaline, et inimesed pakivad üle ja võtavad kaasa liiga palju asju. Nutikas ja vähene reisikohvri pakkimine muudab välismaale reisimise aga lihtsamaks. Treppidest ülesminek on lihtsam ning ühistranspordist väljumine ja pealeminek on samuti kergem. Planeeri oma pakkimine vastavalt reisi pikkusele.

Mida paremini oled reisiks valmistunud, seda enesekindlam oled ja seda suurem on tõenäosus, et reisimine ühest riigist teise möödub probleemideta. See muudab reisimise palju mugavamaks, teades, et saad tänu oma korralikule ettevalmistusele rahuldust pakkuva kogemuse välismaal. Välismaale reisimine võib olla küll väljakutseid pakkuv kogemus, aga kui järgid vajalikke nõuandeid ettevalmistuseks, saab kiiresti kogenud ränduriks.

Finantsteenust pakub lainat.fi. Tutvu tingimustega www.lainat.fi lehel ja vajaduse korral pea nõu asjatundjaga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.