Looduskalender

Metsaülemate kadunud maailm

7 tundi 49 minutit ago

Levila käis külas vanadel metsaülematel, kes aastakümneid majandasid meie metsasid. Nüüd vaatavad nad toimuvat – ja on mures. Levila kohtus ka metsatöösturitega, saeveskite töötajate, puitmajade ehitajate, lobistide, RMK metsaülemate ning poliitikutega – ja ka nemad jälgivad olukorda pingega.

 

I osa. Piiride kadumine

 

Looduskalender

On viimane aeg teha puhtaks oma aia kuldnoka pesakastid

21 tundi 43 minutit ago

Kuigi viimastel päevadel on rohkem olnud juttu kuldnokkadest, kes on veetnud talve Eestis, on üle Eesti ka esimesi saabujaid vaadeldud. Seega on just praegu viimane aeg üle vaadata koduaia kuldnoka pesakastid: need puhastada, parandada või asendada katkised osad ning vajadusel ka mõni pesakast asendada või lisaks kuldnokkadele juurde panna.

Looduskalender

Alustab 2021. aasta suvine aialinnupäevik

1 päev 17 tundi ago

Taas on saabunud märts ning algab suvise aialinnupäeviku hooaeg. Aias kohatud liike saab päevikusse märkida kuni 3. oktoobrini 2021. Veebipäeviku täitmine käib tuttaval viisil ja ikka sama mugavalt. Sel aastal saab päevikut mugavamalt täita ka nutitelefonist.  

Looduskalender

Koduaedade õitsejad

1 päev 21 tundi ago

 

Must lumeroos      Helleborus niger  

 

Must lumeroos võis koduaedades õitseda juba sügisel, aga samuti võivad õied avaneda lumekatte all ja välja sulada avanenud õitega, aga sellise taime õied võivad ka viga saada.

Looduskalender

Linnuvaatleja määramisvõistluse 1. voorus oli rekordiliselt osalejaid

2 päeva 16 tundi ago

Sooräts

Linnuvaatleja 2021. aasta määramisvõistluse 1. vooru tulemused on selgunud. Osalejaid oli selle aasta esimeses voorus seni toimunud määramisvõistluste peale kõige rohkem – kokku 231 osalejat, kellest algajate küsimustele vastasid 198 ja edasijõudnute omadele 33. Algajate raskusastmes vastas kõigile viiele küsimusele õigesti 69 ja edasijõudnutest 8 osalejat. Esimese vooru vastuseid koos selgitustega saab vaadata küsimuste juurest: 

algajad: LINK

Looduskalender

Kiivitajate rännusalgad

2 päeva 21 tundi ago

 

Kiivitaja       Vanellus vanellus

 

Kiivitajate rännusalkasid märgati Vabariigi aastapäeva paiku, aga veebruari lõpupoole puhusid mõnel päeval rändeks sobivad edelatuuled. Ilmad on tõepoolest kenad olnud, aga kindla peale saame veel nii lund, kui külma, aga kiivitajad on ju alati sellise ilmpildiga saabunud ja saavad vajadusel ka lõuna poole taganeda.

Looduskalender

Hundimuumia igikeltsas

3 päeva 22 tundi ago

Kanadas avastatud hundikutsikas, kes elas 57 000 aastat tagasi.

 

 

Paar aastat tagasi jagasime uudist Siberi igikeltsast avastatud 18 000 aastat tagasi elanud isase kutsika säilmetest. Vaatamata sellele, et kutsikas oli imetlusväärselt hästi säilinud, ei andnud DNA testi tulemused vastust selle kohta, kas nüüdseks nime Dogor kandva kutsika näol oli tegemist hundi või koeraga.

Aasta Loom

Esmaspäevast kehtivad lindude väljas pidamise piirangud

4 päeva 22 tundi ago

Piirangud kehtivad põllumajanduslindude ja teiste tehistingimustes peetavate lindude pidamisele välitingimustes. Lisaks keelustatakse partide ja hanede pidamine koos teiste lindudega, välja arvatud juhul, kui viiruse sissetoomise ohtu hinnata väikeseks, kas sõltuvalt kasvanduse erijoontest või rakendatavatest riskivähendusmeetmetest, mida põllumajandus- ja toiduamet peab piisavaks.

PTA keelustab looduses vabalt elavate lindude toomise kohtadesse, kus samal ajal peetakse põllumajanduslinde või teisi tehistingimustes peetavaid linde.

Looduskalender
Checked
04.03.2021 06:54
Asu Looduskalender voog teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.