GPSidesse ilmusid kolmemõõtmelised objektid

GPSidesse ilmusid kolmemõõtmelised objektid wher2go 12.11.2008 17:07

Lauluväljak.

Juba umbes aasta on räägitud kolmemõõtmelistest objektidest autonavigaatorites, mis aitavad ära tunda vaatamisväärsusi ja loovad realistlikuma pildi sellest, kus asud. Nüüd on need 3D objektid maandunud ka Tallinnas - nii Navteqi kui Teleatlase baasil uute kaartidega varustatud autonavigaatorid näitavad kesklinnas huvitavalt kolmemõõtmeliselt tähtsamad vaatamisväärsusi. Prestigio Geovision 450 näitas veel oma iGo8 tarkvaraga veel ka mitmekihilisi ristmikke ruumilistena, Garmini City Navigator 2008 kaardil vähemalt Eestis ei paistnud seda olevat.

 

Kuid nii uus Garmin Nüvi 765T kui Prestigio Geovision 450 näitavad Lääne-Euroopasse sattudes ka sõiduradasid, et teaks, millisest reast kuhu peab pöörama. Mõnedes suurlinnades pole kolmemõõtmelised mitte ainult tähtsamad vaatamisväärsused, vaid ka hoonegrupid - kui lähened, siis muutuvad need poolläbipaistvateks, et näeks teid majade taga ka. Muidu ju oleks navigaator natuke mõttetu - ekraanil varjavad majad täpselt sama palju teid nagu päris-elus :)

All mõned pildid, kuidas turistile kolmemõõtmelisi Tallinna vaatamisväärsusi navigaatoris tutvustatakse, kui nende lähedalt juhtud mööda sõitma:

Draamateater ja Estonia teater garmini ekraanil.

Draamateater ja Estonia teater Garmini ekraanil.

Lauluväljak.

Lauluväljak.

Nukuteater.

Nukuteater.

Oleviste kirik.

Oleviste kirik.

Orlovi loss.

Orlovi loss.

Pirita klooster.

Pirita klooster.

GPS, geopeitus