Waymarking - geopeitusest lahku löönud

Waymarking - geopeitusest lahku löönud wher2go 11.07.2008 01:08
Waymarking on Geocachingust lahku löönud GPS-mäng. Õigemini eraldati see Geocachingust, sest tegelikult läbustasid paljud (kohati mõttetud) virtuaalsed geopeituse aarded n.ö päris aarete keskkonda ja neist otsustati teha Waymarkid. Virtuaalseid aardeid on sellepärast geocaching.comis praegu väga raske registreerida.
 
Niisiis, mis on Waymark? See on virtuaalne geocaching kategoriseeritud teemadel. Näiteks võib registreerida waymarki "rippsillad". Külastajatele kehtestatakse omad reeglid: tavaliselt on nõutav anda rippsilla koordinaadid ja lisaks siis kas rippsilla kohta käivad andmed (pikkus, kandejõud, vantide jämedus jne) ning palutakse lisada ka pilt. kui nüüd infot koguneb piisavalt palju, siis rippsillahuvilised saavad endale reisile minnes korraliku andmebaasi rippsildade koordinaatidest, võivad need laadida oma GPSi ja siis külastada kõiki lähedusse jäävaid rippsildu.
 
Kategooriaid on muidugi igasuguseid. Alates WiFi hotspottidest Internetihuvilistele kuni George Washingtoniga seotud paikadeni. Asja kasulikkus GPSiga reisijale ongi aga see, et ta saab komplekti koordinaate teda huvitava teema kohta ja GPS juhatab ta kohale. Ei pea kuskil sammalt tuustima ega aardesse logi jätma.
 
Eestiga seotud teemadel on praegu üks Waymark - Põhjarannik. See tähendab, et põhjaranniku huvitavaimate astangukohtade kohta lisavad kasutajad koordinaadid ja pildid, mis sealt leida võib. Balti astangu huvilised saavad koordinaadid omale alla laadida ja külastada põhjaranniku paeastangu huvitavamaid paiku.