Reisijuht.ee uudised

Vaata, milline riik valiti maailma parimaks

11 tundi 12 minutit ago
Good Country Index on tabel, milles on reastatud erinevad riigid paremusjärjestikku. Kokku on nimekirjas 163 riiki ja koha arvestamisel hinnatakse riike erinevate näitajate alusel. Allikatena kasutatakse ka informatsiooni Ühinenud Rahvaste Organisatsioonist. Sel aastal sai esimese koha üks Skandinaavia maade hulka kuuluv riik.

ÄREVUS | Kuidas reisida, kui kannatad ärevuse all

14 tundi 4 minutit ago
Uued kultuurid ja kogemused tunduvad paljudele põnevad. Kujutagem ette, et lähme uude linna ja absoluutselt kõik vajab avastamist – uued inimesed, toidud, kohad. Mõnede jaoks on see põnev ja nad otsivad uusi kogemusi kogu aeg. Ärevuse all kannatajatele võib reisimine olla tõeline katsumus. Tekib küsimus, miks siis ärevushäiretega inimene üldse reisib? Ta tahab ja reisimine on põnev, ent kunagi ei tea, millal võib kas või mõni üksik pisiasi tekitada ärevust. Siin on mõned näpunäited, kuidas ärevusega toime tulla.

KASULIK | Kuidas ülipikk lennureis üle elada

1 päev 18 tundi ago
Mõnikord soovime reisida kuskile kaugele. Selleks tuleb aga ette võtta pikk lennureis, mis võib kesta isegi rohkem kui ööpäeva. Sel puhul tuleb aga tavapärasest käituda tavapärasest erinevalt. Siin on välja toodud mõned kasulikud nipid, mida pika lennureisi eel silmas pidada, et kõik hästi kulgeks.
Karl-Martin Idol

TOIDUREIS | Tänavasöökide Mekana tuntud Bangkokis on 90 protsenti tänavaroogadest tõeliselt maitsvad

2 päeva 10 tundi ago
“Kallid lugejad, täna räägin teile muinasjutu Taimaa kiirsöökidest ning toidutemplist Bangkokist. See on koht, mille kaitsvate piiride vahel sünnib toiduime. See on koht, kus leidub nii karrit, kurkumit kui sidrunheina. See on paik, mille suurimad sõbrad on riis ja nuudlid. See on kants, kus saab kõike, mida inimene sööb.” Nõnda võiks alata muinasjutt Bangkoki tänavasööklatest.
Martin Hanson

PAKI REISIKOHVER TARGALT | Vaata, mida võtta ja mida jätta

3 päeva 18 tundi ago
Meil kõigil on tulnud ette, et üks hetk avastame, kuidas kohvrisse ei mahu miski ära. Või avastame hoopis reisilt tagasi tulles, et pooli asju ei läinud vajagi. Siin on mõned mõtted, miks inimesed võtavad liiga palju asju kaasa ja mõned soovitused, mida ei tasu kaasa võtta.
Karl-Martin Idol

USKUMATU | Singapuris saad osta auto müügiautomaadist

4 päeva 18 tundi ago
Me kõik teame Coca-Cola logoga müügiautomaate, millest saab osta nii karastusjooki kui ka snäkke. Mõni sisaldab suurt valikut, teine väikest, aga kokkuvõttes on asi lihtne – paned raha automaati, vajutad nuppu ja saad oma soovitud joogi või snäki. Kujutagem nüüd ette, et sama on võimalik luksusautodega.
Toimetas Karl-Martin Idol

SALAJANE | Eksklusiivseimad ja lihtinimesele suletud kohad maailmas

4 päeva 19 tundi ago
Võid olla rikas ja kultuurne ning reisida igal pool, kuid sellele vaatamata on kohti, mille uksed jäävad suletuks. Kohti, kuhu ei pääse ka rikkad ja ilusad. Need on kohad, kuhu saab vaid käputäis väga hoolikalt valitud inimesi. Vaata järgi, millised on need kõige saladuslikumad kohad maailmas.
Toimetas Karl-Martin Idol

FOTOD | Mis juhtub kui lasta maailma parimal kokal Massimo Bottural tsirkusetelgis toidufestival korraldada?

5 päeva 13 tundi ago
Rimini asub Emilia-Romagna maakonna kõige idapoolsemas osas, Aadria mere ääres. Juuni keskpaigas korraldab siin Al Mèni-nimelist toidufestivali Osteria Francescana peakokk Massimo Bottura, kelle nime seostatakse aina enam heategevusliku liikumisega Food for Soul. Al Mèni, mis tähendab kohalikus murdes “kätega tehtut”, toob neljandat aastat Riminisse kokkama üle paarikümne chefi Itaaliast ja välismaalt.
Katrin Veiksaar, toiduajakirjanik ja -blogija (Köök.Cucina)

PÕNEV: Läti folkloor ja traditsioonid

5 päeva 14 tundi ago
Läti folklooripärand on rikkalik ja erinevaid kombeid on palju. Suurem osa riigist on küll kristlik, kuid samas on säilinud ka aastasadu tagasi tähistatud kombeid. Üks tuntuim püha, mida laialdaselt tähistatakse on suvine pööripäev 23. ja 24. juunil. See on tuntud kui Ligo ja selle tähistamist võib võrrelda uue aasta pidustustega.
Toimetas Karl-Martin Idol
Kontrollitud
24.07.2017 05:10
Reisijuht.ee uudised
Asu Reisijuht.ee uudised voog´u jälgima