Looduskalender

Liivakivipaljandite kraapimine kahjustab loodust

2 päeva 11 tundi ago

Seoses ilusate suve- ja puhkuseilmadega liiguvad inimesed rohkem looduses. Üha enam on jõudnud Keskkonnaametini teateid sellest, et inimesed kraabivad liivakivipaljanditesse oma nimesid, et oma külaskäik jäädvustada. Selline toiming on ohtlik kuna aeg-ajalt paljandid puhastuvad ja varisevad.

Looduskalender

Kurepojad nädala jagu vanemad

2 päeva 13 tundi ago

Kurepojad ja neid söötma tulnud isaslind Jan

 

Must-toonekurg        Ciconia nigra   

 

Jälle nädala jagu vanemad ehk kuu ja nädal lisaks. Sündmuseid  noorlindude jaoks selle aja jooksul küllaga: 15. skpl rõngastamine, paar päeva hiljem raudkull pesal.

Looduskalender

28. NÄDAL 12.7.2021.- 18.7.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

3 päeva 15 tundi ago

Tolmeldajatele põllu serva külvatud keerispea, rukkilill, kurgirohi jt õitsejad

Kuumad ilmad jätkusid. Keskmine õhutemperatuur kõikus 21…25 kraadini, mis on vaatlusrea (1922-2020) keskmisest ja normist (1991-2020) nelja kuni kaheksa kraadi võrra kõrgem.

Maksimaalne õhutemperatuur tõusis nädala kõigil päevadel üle 28 kraadi, kolmapäeval 31,5 ja neljapäeval 31,9 kraadini. Minimaalsed õhutemperatuurid kõikusid 12…18 kraadi piires.

Looduskalender

VIDEO: põrad otsivad veest kergendust

5 päeva 13 tundi ago

 

Põder        Alces alces

 

Põuasel suvel leiavad põdrad rikkaliku toidulaua puhmarindest või võsast ja arvukatel lageraielankidel massiliselt kasvavat põdrakanepit, mille õitsemine algas tänavu kuni paar nädalat tavalisest varem.

Looduskalender

Tiirutaja suvenumbris uuritakse lindude pereelu

6 päeva 11 tundi ago

Eesti Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja suvenumbrist saab teada, miks tundub lindude pereelu meile nii "inimlik". Kaaneloos kirjutab Tartu Ülikooli loomaökoloogia emeriitprofessor Raivo Mänd lindude pereelust ja selle silmatorkavast "inimlikkusest". Mänd toob näiteid nii lindude sigimiskäitumisest kui ka järglaste eest hoolitsemisest. Jaanus Elts, kes oli ornitoloogiaühingu juhatuse esimees aastatel 1994–2002, kirjutab murrangulistest aastatest ühingu ajaloos.

Looduskalender
Checked
23.07.2021 23:08
Asu Looduskalender voog teemat jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.