Uudistekoguja

VIDEOSERIAAL: Eesti metsa tulevik ? - VI osa

7 tundi 25 minutit ago

Varakevadise metsaseriaali osas on üheks teemaks inimeste raietegevus uue võimsa tehnoloogiaga, metsasaurusega ja selle tagajärgedega metsalooduses.

Teiseks teemaks on RMK tahe ja suutlikkus mitte minna vastuollu riigi elanike ja kohalike kogukondade metsandusliku tahtega.

Looduskalender

Mis saab pärast koolivaheaja reisi? Lutsar ei saadaks välismaalt tulnud koroonanegatiivseid lapsi isolatsiooni

11 tundi 27 minutit ago
Praeguste reeglite kohaselt peavad kõik Eestisse saabujad olema nädal aega piiratud eneseisolatsioonis. Teadusnõukoja liige, viroloogiaprofessor Irja Lutsar ütles ERR-ile antud intervjuus, et kui puhkusereisilt tulnud koolilapsed annavad lennujaamas negatiivse koroonatesti ja haigussümptomeid ei ole, siis tema ei näe vajadust koju isolatsiooni jääda.

Linnulauluraadio päeva lind - kaelustuvi

12 tundi 30 minutit ago

 

Kaelustuvi ehk meigas        Columba palumbus

 

Aprilli alul meile saabunud halli sulestikuga kaelustuvisid sugupoolteks eristada ei anna. Meie looduse suurim tuviline, nende puguala ja rind on lillaka varjundiga ja liigi tunnuseks valge kaelus. Lindude nokk punane, nokaots kollane ja vahanahk valge.

Looduskalender

Turismifirmad loodavad spetsiaalse märgisega suvel turiste enda juurde meelitada

18 tundi 9 minutit ago
Turismiettevõtjad usuvad, et algaval hooajal võiksid terviseturvalisust suurendada kleebised "Siin on turvaline!", mis annaksid turistile kindlust, et selles kohas täidetakse kõiki terviseameti nõudeid. Kampaania sai eelmisel aastal alguse Pärnust ja Tartust, praeguseks on märk olemas 270 turismiettevõttel üle Eesti ja saarlased peaksid oma märgi kätte saama mais, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Teine muna pesas

1 päev 5 tundi ago

Veidi enne poolt ühtteist munes Iiris teise muna

 

Kalakotkas        Pandion haliaetus

 

Oligi täna oodata, et Iiris teise muna pesasse muneks.

Niisiis esimese muna munes Iiris 15. aprillil ja teise 18. aprillil. Tore kalakotkaste pere, nad on liikuvad ja kaamerast on ikka mida vaadata.

Looduskalender

Kui kohtud kevadel metsloomaga?

1 päev 14 tundi ago

Emakarudel on pojad, emistel põrsad, linnud on alustanud pesitsemisega. Pole kaugel enam poegimise aeg jänestel, rebastel, kährikutel, huntidel ja sõralistel: põtradel, metskitsedel ja hirvedel. Mõistlik oleks metsloomi ja linde pesitsuse ajal mitte häirida.

Metsisekukk. Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Looduskalender

Eesti inimesed toetasid Beiruti plahvatuses kannatanuid: raske saatusega Ali sai endale ja lastele kindlust juurde

2 päeva 10 tundi ago
Neljas august 2020. Plahvatus Liibanoni pealinnas Beirutis hävitas kolmandiku kogu linnast. Eesti Pagulasabi kogus vahetult pärast seda eestlastelt annetustena 10 155 eurot, mis edastati kohapealsele partnerorganisatsioonile Sawa for Development & Aid, mis päästetöödega kohe pärast plahvatust algust tegi. Siin on paljudest abisaajatest ühe lugu.

Läti hotellid on katastroofi äärel: aitaks Balti mulli taastamine

2 päeva 16 tundi ago
Pandeemia tõttu kannatavad pea kõik majandusharud, kuid majutussektor on üks kõige valusamalt pihta saanuid. Kui varem olid Läti hotellid sise- ning välisturistide poolt täis broneeritud, siis nüüd on neil vaid üks võimalus: alandada hindu niivõrd palju, et kohalik klient tuleks hotelli, kirjutab Läti Delfi. Läti hotellide ja restoranide ühingu juhi sõnul võiks olukorda leevendada Balti mulli taastamine.
Ekvard Joakit; Zane Meistere

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.