4 tundi Aegnal: jalgsiretk saare idaosas

(Uuendatud 2018)

Aegna on küll väike, aga kohti, kuhu jõuda enne laeva tagasipöördumist palju. Looduse Omnibussiga Aegnal käies oli meil aega ligi neli tundi. Retkejuhiks oli saare püsielanik Hugo Udusaar. Lisaks temaga kaasas kulgemisele on träkil ka üks kõrvalepõige Lemmiku ninale, mis on sadamast kõige kaugem punkt, kuhu Aegnal jõuda. Sealsete vaadete (ja keda huvitab Geopeitus, siis ka aardeleiu) pärast tasub seal ära käia.

Aegna sadamast alustame teed ida suunas, kus peale väikest jalutuskäiku metsas tuleb vastu kohalik surnuaed. Surnuaiast pisut edasi paistavad juba kuulsad Aegna rändrahnud. Rahnude juurest käi korra ära ka mere ääres - seal on üks kolmest Aegna liivarannast, kus suvel hea ujuda, Lõunarand. See Aegna ja Kräsuli vaheline rand on kõige madalam.

Lemmiku ninale viib pikk tee männimetsas. Seal poolsaarel on samuti rändrahnud, otse mere ääres.

Tagasiteel jõuad looduskeskusse, kus suviti on võimalik ööbida. Paremale pöörates viib rada Aegna värske vaatamisväärsuse - kivilabürindi juurde. Nüüd võid edasi minna kas mere äärt mööda või sisemaalt. Seekord läksime sisemaalt, kus tee äärde jäävad mõned huvitava välimusega suvilad.

Suvila.

Saare "keskusse" jõudes leiab põhja poole minnes suured suurtükipatareid. Tornid asuvad kuhjatud mäe otsas. Veel põhja pool on natukese maa pärast põhjarand, kõige ilusam Aegna liivarand, kus saab ujuda ja päevitada ja piknikku pidada. Lauad-pingid ja tualetid on olemas.

Tagasi võib otse läbi saare sirgjoones kulgeda - arvesta tagasijõudmiseks umbes paarkümmend minutit, kui kiirustad laevale.

Vaata kaarti suuremalt:

Asukoht

59.5711511296, 24.7578492163

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.