Karmidele seiklejatele: need on kümme kõige raskemat rännakut maamuna peal!

Kui igatsed suurimat väljakutset, mida koduplaneedil pakutakse, siis tuleb ilmselt valida mõni allolevatest seiklustest.

Ettevalmistus peab olema hea ja nüüd treenima hakates võib ilmselt alles mitme aasta pärast end vajalikku vormi viia.

Kuid unistada on hea juba kohe praegu. Hakkame siis pihta.

1. Patagoonia ekspeditsioonid

Retked algavad Amazonase vihmametsadest ja tõusevad Lõuna-Ameerika kõrgeimatele platoodele. Läbida saab tavaliselt peaaegu kõik kliimavööndid ja kõrgused, mis piirkonnas pinget pakuvad. 2016. aastal sukeldutakse Tšiili Patagoonia kaugeimatesse lõunas asuvatesse metsikutesse urgastesse.

Vaata lähemalt

2. Jungle Ultra

230 km pikkune džungliralli Peruu metsikus looduses sisaldab iseseisvat matka asustamata aladel, ligi 40 jõeületust, ekstreemset kuuma ja ülimat niiskust, ohtlikke putukaid ja muid loomi, kellega tuleb matka käigus hakkama saada.

Vaata lähemalt ja registreeru, kui julged siin

3. La Ruta de los Conquistadores

Jalgrattamatk 260 km Costa Ricas? Tehtav, võib esmapilgul öelda ka pühapäevaväntaja. Kuid selle ekspeditsiooni jooksul tuleb rattaga läbida 8,8 km tõusu ja turnida aktiivsete vulkaanide alal, džunglis ja kõrgetes mägedes. kahe ookeani vaheline rännak kestab kolm päeva.

Vaata lähemalt

4. Alaska Mountain Wilderness Challenge

100 miili metsikul Alaska maastikul, kus kasutada ei tohi GPS-e ja kasutada pole teid ega muid tsivilisatsiooni hüvesid. Vaid sitkeimad saavad selle teekonna läbitud. Ajaloo jooksul on olnud ka hukkunuid.

Vaata lähemalt

5. Race Across America (RAAM)

nagu nimigi ütleb, rännatakse läbi Ameerika, jällegi ühe ookeani äärest teise äärde, kuid mitte nii väiksel maakitsusel nagu Costa Ricas. Rannikult rannikule minnakse Ameerika Ühendriikides, kus teekonna pikkuseks on ligi 5000 km. Vändatakse Oceanside´ist Californias Annapolisesse Marylandis. Kohale peab jõudma 12 päevaga.

Vaata lähemalt

6. Self-Transcendence 3100 Mile

Transtsendentaalse meditatsiooni huvilistel on võimalik ette võtta sama pikk retk kui USA läänekaldalt idakaldale, kuid joostes seda maad nüri järjekindlusega Queensis, New Yorgis ümber kvartali. Selleks tuleb teha 5649 ringi. Karm, aga oma mõtetes olles tehtav. Aega on 52 päeva.

Vaata lisaks

7. Volvo Ocean Race

Ümbermaailmapurjetamine kiiretel ookeanijahtidel tundub kui mõnus puhkus, kui sellega käib kaasas luksuslik elu ja peatumine maailma parimates sadamates. Kuid tegemist on ka maailma karmima võiduajamisega avaookeanil, kus purunevad mastid ja pistetakse rinda suurte orkaanidega. Reisijutud.com käis aastaid tagasi neid purjekaid Stockholmis vaatamas.

Vaata lisaks

8. Plain 100

Saja miili jooksu tehakse ilma mingi vahepealse toetuseta - ei massööre, joogitopse, energiapeatusi, lihtsalt kivine ja metsik maastik. Aega on antud 36 tundi, Washingtoni osariigi mägedes kulgedes ilma mingisuguse kõrvalise toeta on juhtunud, et mõnel aastal ei lõpeta mitte keegi. Võistlusi on peetud alates 1997. aastast.

Vaata lisaks

9. The Tour Divide

4418 kilomeetrit rattaga - seekord põhja-lõuna suunas kulgeb Kanada mägedest Mehhiko lagendikeni. Seega läbitakse USA pikuti. Iga päev sõidetakse paarsada kilomeetrit ilma välise toeta.

Vaata lisaks

10. 6633 Ultra

563 kilomeetrit ekspeditsiooni polaarjoonest põhja pool on kindlasti karm katsumus. Peale polaarjoone ületust tuleb kelguga kõik vajalik kaasa võtta ja rännata kuus päeva.

Vaata lisaks

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.